content-left-bg.png
content-right-bg.png

Our staff

WebPartZone1_1
PublishingPageContent
Eumundi State School Staff List 2020
PRINCIPAL
Michael Connors

DEPUTY PRINCIPALS
Mark Kross
Sarah McDonagh 

HEAD OF CURRICULUM
Kym Trewick

HEAD of ICT
Paul Midgley 

HEAD of SPECIAL EDUCATION SERVICES     
Linda Bogle

TEACHERS
Ali Bishop
Amber Flett    
Andrea Patterson
Bonnie Baker
Brett Kennedy
Brittany Jones
Caitlyn Ogunyanwo
Carley Bonar
Caroline Shaneman 
Chantelle Morton
Claudia Hansen
Colleen Greentree
Deb Carey
Deb Palmer
Emma Heffernan
Jane Ferrett
Jessica Molloy
Joanna Wilkinson  
Jude Cettou
Julie Cross     
Kym Stewart
Lauren Wells
Leanne Kross
Louise Hobson
Marissa East 
Megan Thomas
Pauline Loader
Peta Fletcher
Shane Nelson        
Shelley McWaters
Tiffany McCarthy
Tony Benzie
Support Teacher STL&N (P-2)
Carolyn Davies

Support Teacher STL&N (3-6) 
Kaitlyn Goodall

Business Manager
Anna-Maria Williams

Music Teacher
Trish Fox

LOTE Teacher
Ben Bleechmore

Instrumental Music Teacher
Ross Lancaster

Administration Officers
Nadene Booth
Amanda Dwyer
Amor Garvey
  
Library and ICT Manager
Amber Vanner
Brett Stevenson

School Facilities Officer
Derek Robinson

Cleaners
Catherine Richmond
Judy Britten
Julita Edar
Lee Olszak
Michelle Bowden
   
Special Education Program Teachers
Janet Donald
Lyn Weston
Mel Cole

Guidance Officer
Tania Dahms

Environmental Sustainability and Science Specialist Teacher
Jon Gemmell

Physical Education Teacher
Adam Brinkworth
   
Chaplain
Samantha Sutherland

Teacher Aides
Gwen Goldsworthy
Kim Lederhose
Kyra Kimlin
Lisa Honeysett
Lisa Johansen
Natalie Gorman
Oli Wardle
Petrina Kennedy
Prue Chappell
Regan Shorey
Simone Cooper
Vicki Orr
 
WebPartZone1_2
WebPartZone2_1
WebPartZone2_2
WebPartZone2_3
WebPartZone3_1
WebPartZone3_2
WebPartZone3_3
WebPartZone3_4
WebPartZone4_1
WebPartZone5_1
WebPartZone5_2
WebPartZone6_1
WebPartZone6_2
WebPartZone7_1
WebPartZone7_2
WebPartZone8_1
WebPartZone8_2
WebPartZone9_1
Last reviewed 12 May 2020
Last updated 12 May 2020